Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím coockies, které jsou nezbytné pro provoz, analýzu návštěvnosti a pro součásti webu využívajících služby společnosti Google a Facebook. Coockies můžete zakázat nebo vymazat v nastavení svého prohlížeče.
Více informací.


PŘEDSTAVUJEME NĚKTERÉ PŘIHLÁŠENÉ AKCE

(Seznam všech doposud přihlášených akcí naleznete v sekci MAPA AKTIVIT)

38. národní soutěž a výstava
amatérské fotografie

12.-28. května 2018
Městské muzeum a galerie, Svitavy


detaily
plakát (PDF)
web
Taneční a párová akrobacie pro každého

23. května 2018, 17.–18.30 hodin
Praha


Přijďte se naučit létat... a doneste si karimatku ;-)

detaily
web
ZUŠ Open 2018 a 65. výročí založení školy

24. května 2018, celé odpoledne
Tachov


Kombinovaný program pro veřejnost, připravený žáky a učiteli ZUŠ Tachov.

detaily
pozvánka s programem (PDF)
Festival proměny 2018

26. května 2018, celý den
Ralsko-Jabloneček


Land art je cesta ke kořenům, k přírodě, k duši.
Landartové česko-německé setkání v zaniklé obci Ralska.
detaily
plakát (PDF)
web
HURÁ DO OPERY! Státní opera dětem

21. května 2018, 9–10.30 hodin
Praha


Seznamování dětí s operou zábavnou formou.
detaily
prezentace (PDF)
web
DOBROMYSLNÝ BLANOKŘÍDLÝ DRAK

20. května 2018, 10–20 hodin
ZŠ Rychnov u Jablonce nad Nisou


Papírová performance Lepidus hymenopterorum draconis - Cocincinus Aix
detaily
pozvánka
web
MUSKOSYP SERICH HRANÁČOVÝ

27. května 2018, 10–20 hodin
Turistické a informační centrum, Liberec - Ještěd


Tvorba/instalace papírové sochy obřího papírového ještědského skřítka...
detaily
pozvánka
web

INSPIRATIVNÍ AKCE LOŇSKÉHO ROČNÍKU

VRÁNY

26. května 2017 ve 20 hodin
Uherčice


Premiéra divadelního představení

Bezkamen
EMPÍROVÝ DEN

20. května 2017 od 10 hodin
Čechy pod Kosířem, 79858, Olomoucký kraj


Vstupte do doby před 200 lety a užijte si příjemnou společnost, tanec, koncert a ples, v kostýmech, či bez! Prožijte den plný zážitků v nádherném prostředí empírového zámku Čechy pod Kosířem.

www.empirovyden.cz • YOUTUBE
Cvrčci hrají a zpívají všem

21. 5. 2017 od 15 hod.
Tyršova 560, Pohořelice, 69123, Jihomoravský kraj


Hudební vystoupení nejmenších žáků Hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla.

Výtvarný happening
ZŠ U Sýpek v Kroměříži

26. května 2017 9–14 hod
Park před ZŠ a vnitřní prostory školy


Dětský Výtvarný happening je pravidelně pořádán v rámci Týdne škol UNESCO ČR a letos se uskuteční jeho třetí ročník.

Témata Výtvarných happeningů korespondují s tématy Týdne škol UNESCO, vyhlašovaných sekretariátem České komise UNESCO (ZŠ U Sýpek je součástí mezinárodní sítě škol UNESCO). Letošním tématem je Udržitelný cestovní ruch pro rozvoj, a to v souvislosti s Mezinárodním rokem udržitelného cestovního ruchu 2017. Výtvarný happening je kromě výstavy výtvarných prací doplněn interaktivním programem pro návštěvníky. Výtvarný happening je určen žákům školy a jejich rodičům, spolupracujícím ZŠ a MŠ i zájemcům z řad široké veřejnosti. (www.zssypky.cz)
Foto: archiv z loňského ročníku

(více)

Jablonecký hudební festival

26. 5. 2017 17:00
Městské divadlo Jablonec nad Nisou


Jablonecký hudební festival 2017, který se uskuteční v rámci projektu Jablonec nad Nisou – Město plné tónů 2017, je velkým svátkem dětských pěveckých souborů,

tradicí trvající několik let. Setkávají se na něm sbory našeho regionu, ale i sbory z jiných krajů ČR a hosté. Návštěvníci mohou ocenit mimo sborových zpěvů i umělce z oblasti orchestrální a komorní tvorby. Nejmenší zpěváčci tady mají příležitost vyzkoušet si účinkování na veřejnosti, pro samotné soubory je to především setkáním s lidmi stejného zájmu a pro sbormistry ojedinělá možnost předávat si navzájem zkušenosti. (www.divadlojablonec.cz)
Foto: Jablonecký hudební festival 2016

(více)

KUK :-)

20.–21. 5. 2017
Základní škola Rychnov u Jablonce nad Nisou, náměstí


Vedle interaktivní dvoudenní papírové performance, která letos bude zaměřena na tvorbu obřích masek (na náměstí) z použitého papíru a dalších recyklovatelných materiálů,

zde nabídneme divadelní vystoupení, divadelní performance a dva hudební (pouliční) koncerty. Cílem je zapojit kolemjdoucí a všechny, kdo projeví zájem, do společné tvorby a vzájemné komunikace. www.bezmezer.weebly.com
Foto: archiv loňského ročníku

(více)

DANCE EVOLUTION

20. 5. 2017 10–20 hod.
Sportovní hala TJ Spartak, Přerov


Taneční soutěž pro všechny věkové kategorie (mini, děti, junioři, hlavní i senioři) ve stylech disco dance, street dance, show dance, parketové kompozice, disco a street show a orientální tance. Jedná se o celodenní taneční maraton, který hodnotí odborná porota. Více na www.svcatlas-bios.cz
Foto: DANCE EVOLUTION 2016

Mezioborový seminář
SVĚTLO-OBRAZ-ZVUK

19.–21. května 2017, Fakulta umění a designu UJEP a víceúčelový veřejný sál Hraničář, Ústí nad Labem.


Jakým způsobem ovlivňují nová média včetně sociálních sítí obsah současné výtvarné výchovy? Touto a dalšími otázkami se bude zabývat unikátní mezioborový třídenní seminář

SVĚTLO–OBRAZ–ZVUK, na který NIPOS-ARTAMA zve výtvarné pedagogy všech typů školních a mimoškolních zařízení, ale zváni jsou i pedagogové ostatních uměleckých oborů.

Již svým názvem odkazuje seminář na mezioborové přesahy, bez kterých se vnímání, tvorba a interpretace obrazů jen stěží obejde. Účastníci budou mít ojedinělou příležitost se setkat s významnými uměleckými a pedagogickými osobnostmi filmové a audiovizuální tvorby.

V pátek si účastníci budou moci vybrat dva z nabídky šesti inspirativních workshopů zabývajících se možnostmi nových médií, které spolu s děkanem doc. Mrkusem povedou odborní učitelé Fakulty umění a designu UJEP R. Loskot, M. Gurská, F. Pecháček, V. Presnetsov a T. Lumpe. Večerní program bude vyhrazen představení publikace a doprovodných materiálů. Sobotní a nedělní program se bude odehrávat v prostředí víceúčelového veřejného sálu Hraničář. Prof. Jiří Barta, doma i v zahraničí oceňovaný tvůrce animovaného filmu, se zmíní o historii a specifikách autorské animované tvorby. Prof. Rudolf Adler režisér, scénárista, dramaturg, pedagog a tvůrce koncepce filmové/audiovizuální výchovy pohovoří o výrazových prostředcích kinematografie ve světle historického vývoje a o technikách natáčení autorského filmového a televizního dokumentárního filmu. Ivan Látal, autor, režisér edukativních programů pro děti a učitel na ZUŠ (obor Foto) představí svou školu vidění, kde se děti učí vnímavému pozorování a čtení „obrazů“. A organizátor Utubering festivalu Ing. Lukáš Dejl zodpoví otázky ohledně soudobých zvukově-obrazových komunikačních systémů, zvláště spojené s tzv. „youtuberingem“.

Foto: Atakující obrazy (NIPOS)
(více)

Kácení Máje

27. 5. 2017, Dolní Zimoři u Mělníka


Dětský folklorní soubor Jarošáček z Mělníka se zúčastní malým vystoupením tradiční akce Kácení Máje v malé obci Dolní Zimoř poblíž Kokořínského údolí.

Děti navázaly na tradici, kterou před více než třiceti lety zahájili dospělci ze souboru Jarošovci. Milá atmosféra s tradiční sekanou, koláči, nealko nápoji i pivíčkem doprovází akci, na kterou se těšíme celý rok. Zveme i vás do malebného údolíčka poblíž Mělníka!

Foto: www.jarosacek.cz
(více)

BAMBIFEST

20. 5. 2017
Sportovní hala v Českých Budějovicích


Akce je zaměřena na prezentaci činnosti dětských a mládežnických spolků a dalších organizací,

které organizují volný čas dětí a mládeže a na prezentaci kulturních a uměleckých činností. BAMBIFEST umožňuje dětem a mládeži vybrat pro sebe nejlepší volnočasovou aktivitu, zvyšuje povědomí veřejnosti o nabízených aktivitách v blízkém okolí a podněcuje zájem dětí a mládeže o jejich pravidelné navštěvování. Vstup na akci je zdarma.

Foto: BAMBIFEST 2016, www.radambuk.cz
(více)

Festival Májový svět
Dětské odpoledne věnované památce 300. výročí narození „císařovny“ Marie Terezie

27. 5. 2017 (14-18 hod.)
Park Cibulka, Praha Košíře


Cílem dětského odpoledne je představit vliv vlády Marie Terezie na území Prahy.

Herci v dobových kostýmech seznámí účastníky odpoledne s podrobnostmi doby, ve které Marie Terezie žila, s jejím životem i změnami, které městu a celé naší zemi přinesla. Vydejte se s námi po trase za poznáním historických souvislostí spojených s postavou této ve své době velmi oblíbené „císařovny“ v našich dějinách.

Foto: Májová pohádka 2016, www.ceskamore.cz
(více)

Kurz šití aneb Neboj se ušít si hračku

22. 5. 2017 (16-19 hod.)
Bosé nohy Litoměřice (budova školy Linqua Unversal)


Tříhodinový veřejný kurz šití pro úplné začátečníky a mírně pokročilé. Cílem je přiblížit v dnešní technologií nabité době šití na stroji a v ruce, vyrobit si vlastní hračku podle svých představ, ke které má dotyčný mnohem hlubší vztah než ke kupované. Kurz je určen pro děti od 5 let i pro dospělé. Akce je zdarma.
Foto: Aude MartinSetkání mezi městy

27. 5. 2017, Divadlo Barka, Brno


Setkání souborů amatérského scénického tance z celé České republiky. Na tanečním představení v Brně v divadle Barka se představí autorské choreografie souborů, které pracují na kreativitě a otevřenosti svých členů a jsou jedinečné svou osobitou tvorbou. (Foto: Edita Pokorná)TANCESSE 2017

26.–28. 5. 2017
SVČ Lužánky Brno


Mezinárodního festival tance, tanečního a pohybového divadla nabízí taneční představení neprofesionálních umělců a souborů a taneční workshopy vedené zkušenými tanečními pedagogy.

Letošní ročník je ozvláštněn produkcí Open Air – vystoupení budou probíhat v ulicích centra Brna. Další představení festivalu se uskuteční v brněnském divadle BARKA. Festival pořádá SVČ Lužánky ve spolupráci se souborem Cyranovy boty, z. s.

Foto: Petr Černušek
(více)

Celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů

26.–27. 5. 2017
Koncertní síň Uničov


Nesoutěžní přehlídka představí 16 nejlepších sborů vybraných na krajských postupových přehlídkách.

Součástí přehlídky je beseda s lektorským sborem, resp. porotou, spojená s rozborem jednotlivých vystoupení. Hostem přehlídky bude sbor Domino z Opavy pod vedením sbormistryně Ivany Kleinové.

Foto: Karel Kašák
(více)

Šrámkův Písek 2017

26.–28. 5. 2017
Divadlo Pod čarou, Divadlo Fráni Šrámka
a Centum kultury města Písek


Šrámkův Písek je koncipován jako celostátní přehlídka neprofesionálních divadelních souborů, jejichž

inscenace se vyčleňují z tradičního proudu divadla, používají osobité a experimentální tvůrčí postupy nebo se pohybují na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů. Posláním přehlídky je podpora alternativní divadelní tvorby, vzájemná inspirace a otevření hranic mezi různými metodami a formami práce v divadelních souborech. Součástí přehlídky je doprovodný program pro veřejnost, tzv. Šrámkův Písek – Písku.

Foto: Milan Strotzer
(více)

Tanec pro radost

28. 5. 2017 od 15:00 do 16:30
Veselí nad Moravou


Vystoupení žáků a absolventů tanečního oboru ZUŠ Veselí nad Moravou. Jako hosté se představí studenti Taneční konzervatoře v Brně. Diváci budou mít možnost zhlédnout množství nových choreografií klasického, současného i lidového tance.
Prohlédněte si fotky z loňského ročníku na našem webu.
Foto: archiv ZUŠ Veselí nad MoravouVíkendová divadelní dílna

20.–21. 5. a 27.–28. 5. 2017, Praha
vždy od 09:00 do 18:00


Dvoudenní – víkendová divadelní dílna. V sobotu navíc spojená s návštěvou divadelního představení jednoho z pražských divadel. V neděli pak závěrečné/absolventské představení. Místo konání: Ateliér DÍVADLA, Vinohradská 1596/29, Praha 2, 12000.

Divadlo DÍVADLO Praha je profesionální divadelní soubor hrající pro děti i dospělé, a to v různých divadlech a kulturních zařízení nejen v Praze, ale i po celé ČR a v zahraničí.
Spolupracuje se společností Děti a Divadlo, která pořádá kurzy Malého a Velkého herectví a Od výtvarky k divadlu, tedy kurzy zaměřené na divadelní obory. Kurzy jsou určené pro děti od 3 do 18 let.
Více informací na facebook.com/DDivadlo

(více)


pata webu

© Národní informační a poradenské středisko pro kulturu
Informace o ochraně osobních údajů na webech NIPOS